• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Banyodan Gelen Kötü Kokular

Banyodan Gelen Kötü Kokular

Banyodan Gelen Kötü Kokular, insanı çoğu zaman oldukça rahatsız etmektedir. Bu kötü kokuların nedenleri ise farklılık göstermektedir. Genellikle uzun süre evde olunmayan durumlarda banyo giderinde koku ile karşılaşılmaktadır. Banyo giderinden gelen bu koku, diğer kokularla karşılaştırıldığı zaman belki de en ağır ve pis kokanıdır. Bu kokunun nedeni arasında birçok neden gösterilebilir. Bunlardan bazıları: Lağım kokusu, atık su gider sistemindeki çeşitli atıkların bozulması veya çürümesi. Bu esnada çürüme olayı ile ortaya lağım gazı çıkmaktadır. Bu gaza bazı yerlerde metan gazı da denilmektedir. Kötü Koku uzmanı Ankatem.

Banyodan Gelen Kötü Kokular

Banyodan Gelen Kötü Kokular

Kötü Kokan Banyo Sorunu

Banyodan Gelen Kötü Kokular bazen giderlerde oluşan bir sorun olabilmekte. Bazen sizlerin elinde olmayan sorunlar olabilmekte. Lağımlarla ilgili veya atık su sistemiyle ilgili olan herhangi bir sorunda, borudaki herhangi bir kırıktan veya çatlaktan içeride biriken o kötü kokunun dışarı kaçması kaçınılmaz bir sondur. Gerçekten de ileri seviyede gaza maruz kalan kişiler zehirlenir ve ölüme kadar sebebiyet veren durumlarla karşılaşılabilir. Metalik muslukların bile rengini değiştirip kararmasına sebebiyet veren lağım kokusunun insan vücudu üzerindeki zararı da oldukça büyüktür. Sağlık açısından oldukça önem arz aden bir durumdur. Koku Tespiti mutlaka yapılmalı. Lavaboların uzun süreli kullanılmaması durumunda su giderlerdeki es denilen U şeklindeki yerin üst kısmında kalan kokunun geçmesini önleyen su, özellikle de sıcak ve nemli havalarda zamanla buharlaşmaktadır. Su kullanılmadığı için de koku bunu kullanarak çok hızlı bir şekilde eve yayılmaktadır. Evinize döndüğünüzde bu iğrenç kokuyla karşı karşıya kalırsınız. Eğer evinizde Banyodan Gelen Kötü Kokular bu tarz kötü kokan lağım kokusuyla karşılaşmak istemiyorsanız, lavabonun pis su borusundaki es kısmı denilen yere bir iki damla su dökmelisiniz. Bu sayede su hemen buharlaşmayacaktır.

Banyodan Gelen Kötü Kokular Nedenleri

Eğer alınan bu önlem de işe yaramıyorsa lavabo borusunun herhangi bir yerinde kırık ve yahut çatlak var demektir. Bu kırıklar ve çatlaklar çoğunlukla ustaların hatalarından kaynaklanmaktadır. Bu hatalar ve kırıklar banyodan gelen kötü kokular sonucunu doğurur. Banyodan Gelen Kötü Kokular a son vermek için teknik destek alınmalıdır. Bütün kontrolleri yapıldığı halde hala da banyodan gelen kötü kokular devam ediyorsa bu durumda şunlardan bazıları yaşanmaktadır: Bir kuşun boruya yuva yapması sonucunda su gider borusuna sıkışarak kuşun ölmesi veya çatıda yer alan yapraklardan dolayı borunun tıkanması. Yukarıdaki hava boşluğundan açığa çıkamayan gaz, banyodan gelen kötü kokular olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra banyo duş giderleri de tıkanıklığın yoğun olarak yaşanabileceği yerdir. Burada yer alan borular, tuvaletin gider borusu vs. gibi çok geniş çapa sahip olmadığından dolayı tıkanma olasılığı da diğer borulara göre oldukça yüksektir. Her ne kadar dikkatli kullanılsa da boru içerisinde yer alan kıl vs. gibi cisimler tıkanıklığa sebebiyet verir. Tıkanıklığın bir nedeni de ana borulardan gelen sudur. Binadaki tüm tesisatlar, tek bir ana noktaya bağlıdır. Eğer bu ana boruda herhangi bir sorun görülürse (örneğin çatlak veya kırık gibi) bu durum bütün binayı etkileyecektir.

Banyodan Gelen Kötü Kokular Nedenleri

Banyodan Gelen Kötü Kokular Nedenleri

Banyo Kokuları İçin Tesisat Kontrolü

Evde yer alan tesisatlarda birden çok problemle karşılaşılabilir. Bunun bir nedeni de asitli kimyasallardır. İnsanlar, evlerindeki lavabolarda bir tıkanıklıkla karşılaştığı zaman bu durumu hiç de doğru olmayan asit dökme işlemini uygulayarak gidermeye çalışmaktadırlar. Bu durumun hem doğa açısından hem insan sağlığı açısından hem de boruya ve tesisata zarar verme açısından düşünüldüğü zaman aslında ne kadar zararlı olduğu görülecektir. Tüm bu sebepler göz önünde bulundurulduğu banyodan gelen kötü kokular için zaman en doğru yöntem işini iyi yapan iyi bir tesisat firması çağırmak olacaktır. Banyodan Gelen Kötü Kokular için siz uğraşmayın. Bizi arayın biz gerekeni kalıcı olarak yaparız. Sorunlarınız bizim için basit detaylardır. Uygun Fiyatları ve kaliteli hizmetimiz ile bizi seçebilirsiniz.