• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma

Ankara Kırmadan Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma

Evlerde meydana gelen sorunların büyük bir kısmı su tesisatları ile ilgilidir. Kimi zaman temiz su tesisatları, kimi zaman da pis su giderlerinde çeşitli sorunlar meydana gelir. Pis su tesisatları arasında tuvalet tıkanıklıkları da en fazla şikayet edilen konular arasında gelir. Tuvalet tıkanıklığı açma sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Özellikle klozetlerde S denilen bir boru vardır ve tıkanıklıklar bu borunun içinde meydana gelir.

Ankara’da artık geleneksel yöntemlerde pis su gideri tıkanıklığı açma işlemi kırmadan gerçekleştirilemez. Bu da büyük bir sorunu beraberinde getirir. Çünkü kırma işleminden sonra tadilat gerekir ki bunun da maliyeti oldukça büyüktür. Kırılan fayanslar, kırılan yer döşemesi, büyük tadilatı gerektiren işlemlerdir.

Oysa klozet tıkanması çok daha modern yöntemlerle açılabilir. Bunun için robot kanal açma cihazları geliştirilmiştir. Bu cihazlar tıkalı gider açma yöntemlerini çok daha modern bir hale getirmiştir. Kurumsal firmalar atık su tıkanıklığı açma işlemini kırmadan yerine getirmektedir.

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Klozet tıkanıklığı yanında küvet tıkanıklığı da sıkça görülen sorunlar arasındadır. Tıkanan küveti açmak da önemli bir iştir ve bunu da kırmadan yerine getirmek gerekir. Tüm gider açma hizmetlerini en son teknoloji ile tasarlanmış cihazlarla yapan firmalar, bu işlemi de özel olarak eğitilmiş uzman personeller aracılığı ile yapmaktadır.

Pis su gideri tıkanıklığı açma işlemlerinde kullanılan cihazlar arasında bulunan görüntüleme cihazları, tıkanıklığın tam yerini tespit etmektedir. Bu sayede de kırma işlemi uygulanmamaktadır. Tıkanıklık açma robotu ile tıkalı bölge kırılmadan açılmaktadır. Tıkanıklık Açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı hat tekrar görüntülenerek her hangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Tıkalı küvetleri açarken eski tip olanlarda iki ya da üç fayans kırılması gerekirken tıkalı tuvaletlerde kırma işlemi hiç olmamaktadır. Peki, tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Robot tıkanıklık açma cihazları, görüntüleme cihazları aracılığı ile tespit edilen sorunu çok kolay bir şekilde açmaktadır. Üstelik işlemi yaparken gider borularına herhangi bir zarar verilmemektedir.

Ankara Kırmadan Pimaş Aç

Ankara Pis su gideri tıkanıklığı açma işlemi denildiğinde, tuvalet tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı akla geliyor. Bu hizmetin genel adı da ‘pimaş aç’tır. Çünkü gider borularında kullanılan borular pimaş adı verilen borulardır. Buralarda çeşitli nedenlerden dolayı tıkanmalar oluşur. Genelde bu tür tıkanıklıklarda ilk akla gelen pompa kullanmaktır. Ancak pompa bilindiği gibi insan gücü ile açma işlemi yapmaktadır ve çoğu zaman bu güç yeterli olmaz. Hatta pompa ile uğraşıldığında sorun daha da kronik bir hale gelebilir. Kimi zaman çeşitli kimyasal maddeler de kullanılır ancak bu kimyasalların da açamayacağı tıkanıklıklar olabilir.

Pimaş tıkanılklarını açmanın en doğru yolu sorun daha da büyümeden modern cihazlarla hizmet veren firmalara başvurulmasıdır. Bu firmalar en gelişmiş cihazları kullanarak meydana gelen tüm sorunları kısa bir zaman içinde kırıp dökme işlemi yapmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır. Böylece yaşanan kabus hızla yok olmaktadır.

Temizlendiğinden Emin Olunmalı

Pis su giderindeki tıkanıklık sorununu geçici olarak açmayı başarsanız bile bir süre sonra tekrarlanma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle de profesyonel hizmet veren firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Çünkü Ankara’daki firmalar pis su gideri tıkanıklığı açma işlemlerini modern yöntemlerle yapmaktadır. Eğer gider tıkanıklığı tekrarlanırsa evin içine bakteri dolabilir. Bu bakteriler de insan hayatını tehlikeye atabilir. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için de tıkanıklığın tamamen açılması gerekir.

Uzman ekipler sorunu giderdikten sonra görüntüleme robotlarını giderin içine yollamakta ve borunun her tarafını detaylı bir şekilde incelemektedir. Tıkanıklığa neden olacak ufak bir parça bile görüldüğünde temizleme işlemi tekrar edilmektedir. Bu sayede gider borusunun yeniden tıkanma olasılığı ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu borulara tıkanıklığa neden olacak cisimler atılmamalıdır. Çünkü ne kadar temizlenirse temizlensin tıkayacak bir cisim atıldığında giderin tıkanmaması mucizedir.