• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Çubuk Su Kaçağı Bulma

Çubuk Su Kaçağı Bulma Firmaları

Çubuk Su Kaçağı Bulma için arama yapıyorsanız biraz stresli olmalısınız. Bu streste Firmaları seçerken kurumsallıktan ödün vermeyen şirketleri seçmeniz faydanıza olacaktır. Tesisattan kaynaklı çıkan sorunlar sebebiyle yaşanılan su kaçağı, yaşam alanlarına çok büyük ölçüde zararlar vermektedir. Sızan su, duvarlardaki boyanın çıkmasına ve duvarda lekelenmeye sebep olacaktır. Tüm bunlar da su kaçağının olduğu bölgede çeşitli yıpranmalar yaratacaktır. Su kaçağının yerini bulma konusunda birbirinden farklı birçok yöntem vardır. Ama bu yöntemler arasında en amatör olanını tercih ederseniz maalesef ki çözüme ulaşamazsınız ya da ulaşsanız bile ilgili yerdeki bütün betonları kırıp dökmek zorunda kalırsınız. Çubuk Su Kaçağı Bulma, bu konuda profesyoneldir. Sahip oldukları teknolojik cihazlar sayesinde su kaçağının yaşandığı bölgeyi noktasal olarak tespit edebilirler.  Su kaçağının bölgesel tespitinde kullanılan cihazlar, özellikle de son zamanlarda bu sektörde birçok firma tarafından da özellikle tercih edilen özel cihazlardır.

Çubuk Su Kaçağı Bulma

Çubuk Su Kaçağı Bulma

Çubuk Su Kaçağı Tespiti

Çubuk Su Kaçağı Bulma, su kaçağının yerini bulabilmek için dinleme cihazları kullanmaktadır. Bu dinleme cihazları işi daha kolay ve daha profesyonel bir hale getirmektedir. Su kaçağının noktasal olarak yerini tespit edebilmek için kullanılan bu dinleme cihazları tamir süresini de oldukça kısaltıyor. Bölgede oluşan zararı minimum seviyeye indirmek için de kameralı sistem kullanılmaktadır. Kameralı görüntüleme sistemi sayesinde su kaçağı olan bölgenin durumu daha iyi anlaşılmaktadır ve onarım yöntemi de buna göre belirlenmektedir. Tüm  bu durumlar göz önüne alındığında dinleme cihazı ve kameralı görüntüleme sistemi oldukça önem arz etmektedir. Çubuk Su Kaçağı Tespiti bu iki cihazı da kullanmaktadır. Evler, iş yerleri, okullar, gibi çok vakit geçirilen yerlerde su tesisatlarından kaçan ve bu sızıntıdan dolayı büyük sorunlara yol açan tesisat problemlerinin adı su kaçağıdır. Su tesisatlarında meydana gelen herhangi ufak bir çatlak veya herhangi ufak bir kırık bu sorunun baş göstermesine neden olacaktır. Her ne kadar ufak bir kırık gibi gözükse de sonuçları eğer erken müdahale edilmezse büyük olabilir.

Çubuk Su Kaçağı Bulma Firmaları

Çubuk Su Kaçağı Bulma Firmaları

Su Kaçağının Belirtileri Nelerdir?

Evinizde ya da işyerinizde tüm musluklarınızı kapattıktan emin olduktan sonra su sayacınıza bakınız. Eğer su sayacınız hala dönüyorsa bu demek oluyor ki evinizde veya işyerinizde herhangi bir boruda su kaçağı söz konusu. Su sayacına herkes durduk yerde bakmaz. Ancak gelen faturalardan şikayetçiyseniz eğer kesinlikle ve kesinlikle su sayacına bakıp bu yöntemi uygulamalısınız. Çünkü su kaçakları hem faturalarınızda büyük bir sorun teşkil eder hem de erken müdahale yapılmadığı takdirde tek olumsuz yönü faturaya olmaz. Örneğin o bölgedeki boyanın çıkmasına duvarın yumuşamasına sebebiyet verir. Su kaçağını anlamının bir kolay yolu da eğer duvarınızda herhangi bir yerde rutubet varsa bu demek oluyor ki oraya yakın bölgedeki bir boruda su sızıntısı var. Bunun yanı sıra duvarınızda geçmeyen ve sürekli olan bir ıslaklık fark ettiyseniz bu da demek oluyor ki ıslak olan yerin içerisindeki boruda bir su sızıntısı söz konusu. Eğer bunlardan birisini fark ettiyseniz zaman kaybetmeden Çubuk Su Kaçağı Bulma gibi şeylerden yardım alabilirsiniz.

Çubuk Su Kaçak Tespiti Fiyatları

Çubuk Su Kaçak Tespiti Fiyatları için net rakam veriyoruz. Tespit ücretimiz 200 TL. Su kaçaklarının tespitinde, duvarlarda oluşan nemli alan, siz ıslatmadığınızdan emin olduğunuz halde oluşan ıslaklık kullanılmaktadır. Bunlar amatör olan tespitlerdir. Bu amatör tespitlerle ancak ve ancak evinizdeki herhangi bir boruda su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Lakin bu kaçağın noktasal olarak tespiti için Çubuk Su Kaçağı Bulma devreye girecektir. Sızıntı olan bölgenin noktasal olarak tespiti için çeşitli araç gereçler kullanılmaktadır. Örneğin dinleme cihazları, kameralı görüntüleme cihazları, ısı farkıyla çalışan termal kameralar, nem farkıyla çalışan çeşitli cihazlar vs. Bu sayılan bütün cihazlar sayesinde noktasal olarak su kaçağının yeri tespit edilebilir.