• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Kanalizasyon Hattı Görüntüleme

Tıkalı kanalizasyonlar, profesyonel ekipler tarafından özel cihazlarla açılmaktadır. Bu cihazlar kanal çevresinin kırılmasına gerek bırakmamaktadır. Bu işlemler için özel olarak tasarlanan bu cihazlar en son teknolojilerle tasarlanmaktadır. Kanalizasyon açma Ankara merkezli kurumsal firmalar, ortaya çıkan tüm sorunları güvenli bir şekilde çözümlemektedir.

Özel görüntüleme cihazları ile kanalizasyon tıkanıklıklarına son veren kurumsal firmalar, donanımlı ekipleri ile müşterilerinin beklentilerine cevap vermektedir. Klasik yöntemlere göre sorunları daha hızlı bir şekilde ortadan kaldıran kurumsal firmalar, kırma ve dökme işlemi de olmamasından dolayı düşük maliyetli işlemlere imza atmaktadır. Kanal görüntüleme cihazları, tıkalı olan kanalizasyonun içine sokulmakta, bu cihazlar elde ettiği görüntüleri bilgisayar ortamına göndermektedir. Deneyimli personel de bu görüntüler ışığında tıkalı olan bölgeye uygulayacağı açma yöntemini belirlemektedir. Bu cihazları kullanmak oldukça zor ve edinilmesi de pahalıdır. Ancak müşteri memnuniyetine önem veren kurumsal firmalar yaşanan sorunun kısa bir süre içinde ortadan kaldırılması ve açma hizmeti sırasında mağduriyet yaşanmaması için son sistem cihazlarla hizmet vermektedir. Bu cihazları kullanan personel de sıkı bir eğitimden geçirilmektedir.

Kanalizasyon tıkanıklıklarında birden fazla yöntem izleyen uzman servis ekipleri, tüm işlemleri kanal çevresini ve içini kırmadan gerçekleştirmektedir. Kanalizasyon açma Ankara kuruluşları bünyesinde hizmet veren uzman personel, öncelikle tıkalı olan bölgeye görüntüleme cihazlarını yollamaktadır. Bu, tıkanıklığın tam yerini bulmak için yapılan bir işlemdir. Sorunun kaynağı güvenli bir şekilde tespit edildikten sonra da servis personeli kalıntı ve tıkanıklığı açmak için yüksek basınçlı su vermektedir. Bu basınçlı su sayesinde tıkanıklığa neden olan nesne tamamen ortadan kaldırılıyor. Eğer bu cisim basınçlı su ile giderilemeyecek bir şekildeyse o zaman da özel cihazlarla parçalanma yoluna gidiliyor. Atıkların parçalanmasının ardından da yine basınçlı su kanala veriliyor ve böylece temizlik işlemi gerçekleştiriliyor. Binanın hiçbir yerine zarar vermeyen bu uygulama ekonomik olması ile de dikkat çekiyor. Eğer kanal tıkanıklığı nedeni ile sorun yaşıyorsanız profesyonel ekiplerle hizmet veren kurumsal firmalarla irtibata geçmeniz tavsiye ediliyor.

Kanalizasyon sistemleri pis suların bir merkezde toplanarak çevreden uzaklaştırılmasını sağlayan alt yapıların başında geliyor. Kanallar sayesinde kokular ve pis sular ortadan kaldırılıyor. Kanalizasyon sistemleri evsel ve fabrika atıklarının uzaklaştırılmasını sağlıyor. Evlerden ya da işyerlerinden atılan kağıtlar, sert cisimler borularda tıkanmalara yol açıyor. Sorun başladığında da giderek daha da büyüyor ve sonuçta pis suların taşmasına varan sonuçlar ortaya çıkıyor. Mikroplar ve bakteriler de bu pis sularla birlikte çevreye yayılıyor ve salgın hastalıkların otaya çıkmasına bile neden olabiliyor. Kanalizasyon açma Ankara merkezli firmalar, yaşanan bu tür sorunları kısa sürede ortadan kaldıracak özel ekipmanlarla hizmet veriyor.Kanalizasyon tıkanıklığında geleneksel yöntemlerde çalışan firmalardan hizmet alındığında istenmeyen sonuçlarla da karşılaşılabiliyor. Çünkü modern aletleri olmayan bu firmalar kanal tıkanıklığının tam yerini tespit edebilmek için çeşitli noktalardan kırma ve kazma işlemleri yapıyor. Bu da özellikle şehrin altyapısındaki kanalizasyon sisteminde meydana geldiyse aşta trafiğin tıkanması olmak üzere bir dizi sorunu beraberinde getiriyor. Binaların kanalizasyon şebekesine bağlantı noktalarında da tıkanıklık meydana gelebiliyor ve bu sorunun giderilmesi için gerektiğinde yolun da kazılması gerekiyor. Bunun için de birçok bürokratik engelin aşılması gerekiyor. Oysa modern cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalara başvuru yapıldığında bir dizi bürokratik yazışmalara gerek kalmıyor.

Kanalizasyon açma Ankara firmaları, özel olarak geliştirilen cihazlarla hizmet veriyor. Bu cihazlar tıkanıklığı kanal içinden tespit ediyor. Dolayısı ile dışarıdan bir müdahale söz konusu olmuyor. Bunun sonucunda da tıkanıklık sorunu kısa bir zaman içinde ortadan kaldırılıyor. Aynı zamanda dışarıda bir çalışma yapılmadığı için de yerel yönetimlerden izin alınması gerekmiyor. Bu nedenle de böyle sorunlarla karşı karşıya kalındığında kurumsal firmalarla irtibata geçmeniz öneriliyor.

Tıkanık Kanalizasyon Açma Hizmeti Nasıl Veriliyor?
Son derece pahalı ve sahip olunması zor olan bu cihazlara, alanında tecrübeli bir ekip yardımıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Firma, talebiniz üzerine tıkanıklığın görüldüğü hat üzerinde kameralı sistem yardımıyla tıkanıklığı belirlemekte, gerektiğinde bu sorunu fotoğraflanmaktadır. Daha sonra uygun yöntem belirlenerek yüksek basınçlı su püskürtülmekte ve herhangi bir kırma işlemi yapmadan tıkanık kanal açma işlemini tamamlamaktadır.