• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Tuvalet Tıkanıklığı

IMG_2499IMG_2463

IMG_2422

Tuvalet tıkanıklığı sorununuzu firmamızın yönlendirmiş olduğu servis ekipleri kısa sürede kırma dökme işlemi yapmadan tuvalet tıkanıklığını robot cihazla açmaktadır. Servis ekiplerimiz servis talep ettiğiniz gün içerisinde adresinizde olarak kısa süre içerisinde işlemi sonlandırmaktadır.

Ankara tuvalet tıkanıklığı hem bizi hem komşularımızı rahatsız edecek en büyük tesisat sorunlarından birisidir. Zamanla borularda oluşan tortular yüzünden oluşan tıkanıklık sebebiyle sızıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda haliyle sağlıksız koşullarda baş göstermektedir.

Bir çok kişi karşılaştığı bu tarz durumlarda ya pompa yardımıyla yada sert bir cisimle tıkanıklığı açmaya çabalamaktadır. Bu durum hem sağlık açısından çok elverişsiz olmasının yanı sıra çoğu kez hasarı daha da büyüterek size maliyetini ve tamir süresini arttırır.

Ankara tuvalet açma konusunda özel robot görüntüleme sistemlerimizle tıkanıklığın durumu doğru bir şekilde tespit edilerek tazyik gücü yüksek makinelerle probleminize çözüm sunmaktayız.. Uygun fiyat politikamız ile bu işi zannettiğinizden çok daha ucuza halledebilirsiniz. Üstelik hızlı, sağlıklı ve profesyonel yollarla.

Tuvalet tıkanması hakkında biraz daha detay girmek gerekirse şöyle anlatılabilir

Tuvaletler genellikle tuvalet kağıtlarının atılması ile tıkanır. Bu kağıtlar özellikle tuvalet borularının ek yerlerinde birikir ve tıkanıklığa yol açar. Kimi zaman da tuvalete atılan kadın pedleri de tıkanıklığa yol açar. Bunlar sifonun çekilmesi ile gitmez, boruların ek yerlerinde birikir. Bu da tuvalet tıkanması sonucunu ortaya çıkarır.

Tuvalet tıkanıklığı açma cihazları da borunun tıkalı olan bölümünü tespit eder ve kalıcı bir şekilde temizler. Bu cihazlar son sistem elektronik aksamlarla tasarlanan görüntüleme makineleridir. Bu makineler uzman personeller tarafından kullanılabilmektedir. Uzman personeller de kurumsal firmalarda bulunur ve bu firmalar sektördeki yenilikleri takip ederek teknik altyapısını sürekli güncellemektedir. Ayrıca yeniliklerle ilgili personelini sürekli eğiten kurumsal firmalar müşterilerinin tüm beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktadır.

Tuvalet tıkanması sorunu ile karşı karşıya kalındığında mahalle arasında hizmet veren tesisatçılardan yardım istenmemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü bu tesisatçılar tıkanıklığın yerini çıplak gözle tespit etmeye çalışır. Bu da tuvalet giderinin kırılması anlamına gelir. Ayrıca sadece giderin kırılması yetmez giderin açılması için fayans ve seramiklerin de kırılması gerekmektedir. Bu da konutun ya da işyerinin şantiyeye dönüşmesine neden olur. Ayrıca tuvalet tıkanıklığı açmanın maliyeti de yükselmektedir.

Kurumsal firmamız ise son sistem cihazları kullanır ve gider borusunu görüntüleme robotları ile inceler. Bu robotlar tıkanıklığın tam yerini güvenli olarak tespit eder ve elde ettiği görüntüleri bilgisayar ortamına aktararak müşterinin de bu tıkanıklığın nedenini görmesine yardım eder. Sonrasında bu robot özel aparatları ile tıkanıklığa neden olan yabancı cisimleri parçalayarak kanalizasyon sistemine gitmesini sağlar. Bu işlemin ardından profesyonel servis ekipleri yüksek basınçlı su ile kalan küçük parçaları da tamamen temizler. Bu sayede de sorun kalıcı bir şekilde ortadan kalkar.

Kurumsal firmalar bu hizmetlerini hiçbir yeri kırmadan gerçekleştirir. Profesyonel ekipler tuvalet tıkanması sorununu robotlarla yaparken seramik ya da fayanslar kesinlikle karar görmez. Hatta buralarda çizilme bile meydana gelmez. Çünkü bu cihazlar hassastır ve sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Tuvalet tıkanıklığını pompa yardımı ile açmaya çalışmak da sorunu kronik bir hale getirebilir. Çünkü pompa yabancı cismi ileri iterek pis su giderlerinin tamamen tıkanmasına da yol açabilir. Kimyasal maddeler de tüm cisimleri ortadan kaldıramaz. Özellikle gider borusunun içinde moloz ve beton parçaları kaldıysa ve tıkanıklık bundan dolayı meydana geliyorsa kimyasalların yapabileceği hiçbir şey yoktur

. Bazı firmalar tıkanıklıkların tamamını kimyasal maddelerle açtıklarını söyleyebilmektedir. Oysa bu kimyasalların ortadan kaldırabileceği cisimler bellidir. Kimyasallar çoğu zaman geçici çözümler yaratabilir. Kalıcı çözüm ise en son teknoloji ile tasarlanan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Profesyonel ekiple tuvalet tıkanması sorunu meydana geldiğinde donanımlı bir şekilde adresinize gelmektedir. Öncelikle görüntüleme cihazları ile tıkanıklığın yerini tespit eden uzman servis ekipleri, bu işlemin ardından açma işlemini yapmaktadır. Çoğu zaman özel helezon yaylar kullanılmakta ve gider borusunun içinde bulunan yabancı cisimler parçalanarak uzaklaştırılmaktadır. Sorun bu işlemin yapılamayacağı kadar büyükse o zaman tıkanıklığa neden olan parça çekip çıkarılmaktadır. Sonrasında yine yüksek basınçlı su gider borusuna gönderilmektedir. Klasik yöntemlerde tıkanıklık açıldıktan sonra borunun içinde kalıntının kalıp kalmadığı kontrol edilemezdi. Bu nedenle de ama işlemi yapıldıktan belirli bir süre sonra sorunun yenilenmesi ihtimali ortaya çıkardı. Oysa robotlu cihazlarla tıkanıklık açma yönteminde sorun tam olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Üstelik sorun kalıcı olarak çözümlenmektedir. Tıkanıklığın nedeni ne olursa olsun cihazlar tuvalet giderindeki boruya kesinlikle zarar vermemektedir. İşlem sırasında gider borusunun hiçbir yerinde çizik bile meydana gelmemektedir. Bu da tuvalet tıkanıklığı hizmetinde ödenen parasal bedelin daha makul seviyelerde olmasına neden olmaktadır. Ancak bu hizmetin alınabilmesi için mutlaka kurumsal firmalarla iletişime geçmek gereklidir.

Ankara Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Tuvalet kağıdının hatalı kullanımı, kadın pedi atılması, çocuk oyuncağının kaçması gibi nedenlerle tuvaletler tıkanabiliyor. Buralarda meydana gelen tıkanıklık sorunları da pis suların geri basmasına, dolayısıyla banyonun kirlenmesine neden oluyor. Tuvalet tıkanıklığı sorunu meydana geldiğinde uzman ekiplerden destek alınmazsa, sorun daha da büyüyebiliyor. Tıkalı tuvaletleri açmak için kullanılan pompalar da bazı durumlarda işe yaramayabiliyor. Peki böyle durumlarda tıkanmış tuvalet nasıl açılır? Bu iş için özel olarak tasarlanmış cihazlar bulunuyor. En son teknolojilerle tasarlanan bu cihazlar, tıkalı tuvaletleri kırmadan açıyor. Robot tıkanıklık açma cihazı adı verilen bu makineler, kurumsal tesisat firmalarında bulunuyor.

Tıkalı Tuvaletler Sorun Olmaktan Çıktı

Tıkanmış tuvalet nasıl açılır diye soru sorduğunuzda tek bir cevabı bulunuyor. Robot tıkanıklık açma cihazı. Bu cihaz, tuvalette tıkanıklığa neden olan cismi parçalıyor ve gider borusu aracılığı ile kanalizasyon sistemine yolluyor. Cisim parçalanmayacak bir malzemeden yapıldıysa bu kez de çekip dışarı çıkartılıyor. Sonrasında da yüksek basınçlı su ile gider borusu tamamen yıkanıyor. Bu son işlemde kalan küçük parçalar da gider borusundan atılıyor. Böylece tıkalı tuvalet sorunu tamamen ortadan kaldırılmış oluyor.

Tıkalı Tuvaletler Kırılmada Robot Cihazla Açılmakta

Sizinde tuvaletiniz tıkandıysa sifona bastığınızda giderdeki sular geri taşıyorsa eğer telaş yapmanıza gerek yok. Artık eski yöntemlerde ki gibi tuvaetin tıkanıklık sorununun giderilmesi için herhangi bir yerin kırılıp dökülüp kaba bir masraf yapmanıza gerek yok. Yapılan işlem evinizi kırıp dökmeye gerek bırakmayacak evinizin dağılması söz konusu olmayacaktır. Son teknoloji robot cihazlar sayesinde servis ekipleri evinize kadar gelerek tıkalı olan bölgeyi robot cihaz yardımıyla açıp ve hemen sonrasında kameralı görüntülenen cihazı ile giderleriniz herhangi bir problem olup olmadığını kontrol etmektedir.. Yapılan tüm bu işlemler en geç  1-2 saat sürerek başınızı tıkanıklık belasından kurtarıyoruz..