• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Foseptik Temizleme

Foseptik Temizleme

Ankara Fosseptik Temizleme

 

               Genel kanalizasyon ağına bağlantısı olmayan iş yerleri ve yaşam alanlarında giderlerin toplanması için oluşturulan alanın adı foseptik çukuru ya da kuyusudur. Günümüzde birçok yerleşim ve iş yeri kanalizasyon şebekesinin dışında kalmaktadır. Özellikle büyük işyerleri ve kırsal alandaki yerleşimler ile alt yapısı bulunmayan yerler bunların başında gelmektedir. Ancak dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de foseptik çukur ve kuyuları yaygın bir şekilde bulunmaktadır.

 

Oluşturulan bu kuyu ya da çukurun dolması halinde birçok zararları olabilir. Bakterilerin üremesi ve hastalıkların yayılması gibi sorunların yanında çukurun taşması da birçok zarara neden olmaktadır. Havaya, suya ya da toprağa karışması halinde birçok bulaşıcı hastalığa sebep olmaktadır. Bu sorunların önüne geçmek için Ankara’da foseptik temizleme ve Ankara foseptik kuyu çekme hizmetlerinden yararlanmak gerekmektedir.

Foseptik Kuyu Çekme

Foseptik Kuyu Çekme

Tahliye sırasındaki dikkatli ve özenli çalışmanın düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Atıkların ayrıştırılması, sıvı ve katı maddelerle, evsel atıkların tahliyesi dikkatle yapılmalıdır. Tahliye tamamlandıktan sonra kuyu veya çukurun da itinayla temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik işlemleri sırasında kalıntılar doğru ve hızlıca temizlenmelidir. Tahliyesi tamamlanan atıkların boşaltılacağı yer konusunda da bilgilendirme alınabilir. Düzenli aralıklarla Ankara foseptik temizleme yöntemleri uygulandığı takdirde söz konusu zararların önüne geçilmekte ve dilediğiniz şekilde bilgilendirme yapılmaktadır.

 

Foseptik Kuyu Temizleme

Foseptik Kuyu Temizleme

Giderlerin, atık sıvı ve katı maddelerin toplanması sonucu zamanla dolan bu kuyuların tahliyesi için Ankara foseptik kuyu çekme yöntem ve özellikleri dikkatlice araştırılmalıdır. Temizleme işlemini gerçekleştirecek kişilerin konusunda deneyimli olması, meydana gelebilecek farklı vakalarda önlem alması ve bunlara çözüm bulması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip ekiplerin çalışmaları sırasında kişisel ve çevresel güvenliği sağlamaları, tahliye işlemi sırasında yeni sorunlara yol açacak yanlışlıklara neden olmaması gerekmektedir. Kuyuların iyice temizlenmesi, hijyenik koşulların oluşturulması, etrafa daha fazla zarar verilmesinin önlenmesi için foseptik temizleme konusunda deneyimli ekiplerle çalışmak gerekmektedir.

 

Kanalizasyon ağına bağlanmamış olan bölgelerde oluşturulan Ankara foseptik temizleme ekiplerinin sizin ve çevrenizin güvenliği ve daha iyi yaşam koşulları için uzmanlaşmış olması gerekmektedir. Bu konudaki teknolojik yenilikleri takip etmeleri, bünyelerinde barındırmış olmaları ve aygıtları doğru kullanmaları önemlidir.