• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Kanal Temizleme

Evsel ve fabrika atıklarının uzaklaştırılmasını sağlayan kanallar zaman zaman tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklıkların tam yeri de özel görüntüleme cihazları ile kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Deneyimli servis ekipleri tarafından kullanılan bu cihazlar sayesinde kanal temizleme işleri kırmadan güvenli bir şekilde sonuçlanmaktadır. Ankara kanal temizliğinin alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tecrübesiz kişiler kanal temizliği yapmaya kalkarsa istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Ankara kanal temizleme sırasında özellikle pis su atık borularında zehirleyici gaz birikebilir ve bu gaz bilinçsizce temizlik yapmaya çalışan kişileri öldürebilir. Bu nedenle bu işlerin donanımlı ekipler e yaptırılması son derece önemlidir.

Kanallar, pis suların toplanmasını sağlayan sistemlerin bir parçasıdır. Kanallar sadece pis suların atılmasını değil insan sağlığını tehdit edebilecek tüm kalıntıların çevreden uzaklaştırılmasını sağlayan en önemli alt yapılardan biridir.

IMG_3123 (Copy)

Kanallar zamanla aşınabilir. Bu aşınmalar sonucunda çatlaklar meydana gelebilir. Bu çatlaklardan sızan pis sular da çevreye hastalık yayabilir. Kanal temizleme işi yapılmadığında bu tür sonuçların oluşması kaçınılmazdır. Bina içinde ve dışında meydana gelen kanal tıkanıklıkları ihmal edilmemeli, en kısa içinde çözüm üretilmelidir. Eski yöntemde kanal tıkanıklıklarının nedenini bulabilmek için uzun süreler gerekebiliyordu. Tıkanıklığın yerini bulabilmek için de kanal boyunca kazı yapmak gerekiyordu. Temizlik ise başlı başına bir külfetti. Oysa en son teknolojilerle üretilen cihazlar sayesinde hem tıkanıklıklar kolaylıkla bulunuyor hem de kanal temizliği çok daha kısa bir sürede güvenli olarak yapılabiliyor. Özel kimyasallar ve cihazlar kullanan uzman ekipler. Kanalların temizliğini çevreyi kirletmeden gerçekleştiriyor.

Kanallar içine atılan çeşitli cisimler nedeni ile tıkanabiliyor. Bunun yanında yağ, betan parçaları hatta yapraklar bile kanalların tıkanmasına yol açabiliyor. Bunun sonucunda da kanallar kullanılamaz hale geliyor ve özellikle bodrum katlarında su baskınlarına neden olabiliyor. Böyle sonuçlarla karşılaşmamak için kanal temizleme hizmetinin düzenli aralıklarla yaptırılması gerekiyor.

Kanal tıkanmaları bina dışında olabileceği gibi içeride de olabiliyor. Her iki durumda da olumsuz sonuçlar ortaya çıkıyor. Bina içinde tıkanma olduğunda yapının bodrumunu su basabiliyor. Bu sular binanın ayakta kalmasını sağlayan kolon ve kirişlerde deformasyonlara neden olabiliyor. Önlem alınmaz ve sular bodruma dolmaya ve orada kalmaya başlarsa binanın ayakta kalma olasılığı da azalıyor. Bu olmasa bile binada rutubete neden olabiliyor ve bu rutubet başta romatizmal hastalıklar olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarını ortaya çıkarıyor. Bu nedenle kanalların temizliği önemli oluyor.

IMG_2477Ankara Kanal Temizleme gelişmiş cihazlara sahip profesyonel ekiplere yaptırılması gerekiyor.Kameralı cihazlarla çalışan uzman ekipler, kanalın içine bu cihazları yolluyor ve elde ettikleri görüntüler ışığında en uygun temizlik hizmetini gerçekleştiriyor. Kameralar, kanalı içinde en ufak bir yabancı cismi bile tespit ederek bilgisayar ekranına bu görüntüyü gönderiyor. Görüntüleri inceleyen uzman ekipler sonrasında özel kanal temizleme cihazlarını kanalın içine gönderiyor ve işlem hem kısa sürede hem de güvenli bir şekilde tamamlanıyor. Kanalın temizliğinin ardında kötü kokular tamamen yok olur ve sağlıklı bir ortam elde edilir. Kanallar pis su borularının toplandığı depo gibidir ve bu depo temizlenmediği sürece çeşitli sorunlara neden olabilir. Sorun yaşanmaması için de zamanında temizliğin yaptırılması gereklidir.