• 11. Sokak (Eski 87)
  • No:5/B Emek - Çankaya/Ankara
  • 0312 213 27 05 - 0507 476 46 66
  • info@ankarasukacagitespiti.com

Kanalizasyon Tıkanıklığı

Şehrin alt yapısını oluşturan kanalizasyon sistemleri yağmur ve atıkların uzaklaştırıldığı bir merkezdir. Pis suların çevreden uzaklaştırılması için çeşitli çaplarda borular kullanılmaktadır. Boruların içinde bulunan yabancı cisimler, kanalizasyon şebekesinde tıkanıkları sebep olabilir. Kanalizasyon tıkanıklığı, farklı yöntemlerle açılır. Bu sistemlerde meydana gelen tanıklık açma işlemleri için profesyonel ekiplerden destek alınmalıdır. Firmalar en son teknolojilerle tasarlanan cihazları kullanmakta profesyonel ekipler de modern cihazlar aracılığıyla ütün bir hizmet sunmaktadır. Robot tıkanıklık açma cihazları ya da yüksek basınçlı su jetleri ile kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanıklık sorunları güvenli bir şekilde açılır.

Ankara Kanalizasyon Tıkanıklığı Kabusunuz Olmasın

Ankara kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmeti gerçekleştiren kurumsal firmamız, modern cihazlarla müşterilerin tüm beklentilerini karşılamaktadır. Firmamızda hizmet veren profesyonel ekipler günün her saati görev başındadır. Teknik ekipler, ellerinde bulunan özel cihazlarla yaşanan sorunu kısa bir sürede ortadan kaldırmaktadır. Bu işlem için özel olarak tasarlanan robot tıkanıklık açma cihazları ile binaların iç ve dış gider boruları ile kanalizasyon sistemlerinin açılması işlemi gerçekleştirilir. Uzman ekipler, özel olarak tasarlanan kameralı cihazlar ve robot açma cihazları kullanarak kanalizasyonda meydana gelen sorunları tamamen ortadan kaldırır.

Kanalizasyon sistemleri, atık ve yağmur sularının uzaklaştırıldığı kanallardır. Bu kanallar çeşitli nedenlerle tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklıklar, kanalizasyon sistemlerinde taşkınlara neden olur. Bunun sonucunda da pis sular ve mikroplar çevreye yayılır. Böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmamak için belirli aralıklarla kanalizasyon temizliğinin yapılması gerekir. Her ne sebeple olursa olsunkanalizasyon tıkanıklıklarında uzman ekiplerden destek alınmalıdır. Bu ekipler, Ankara kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemini modern cihazlar aracılığı ile kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Uzman ekipler, kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanıklığın nedeni ni öğrenmek ve soruna neden olan cismin yerini tespit edebilmek için görüntüleme cihazları kullanır. Bu cihazlar, bilgisayar sistemine bağlıdır ve elde edilen örüntüler bilgisayar ekranında uzman ekipler tarafından değerlendirilmektedir.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmetinde kullanılan cihazlardan biri robot tıkanıklık açma cihazıdır. Bu cihazla birlikte tıkanıklığa neden olan cisim parçalanarak sistemden uzaklaştırılır. İşlemin tamamlanmasının ardından kameralı cihazlarla kanalın içi detaylı bir şekilde incelenir ve cismin kalıntısının olup olmadığı kontrol edilir. Küçük bir parça kaldıysa açma işlemi tekrarlanır. İşlem, kanal tamamen açılana kadar devam eder.

IMG_2700

Kanalizasyon Tamiri,

Kentin ya da sitelerin altyapı sistemlerinin başında gelen kanalizasyonlarda zaman zaman çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bazı durumlarda kanalizasyonlar tıkanabilir. Hatta sistemde çökme de meydana gelebilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalındığında kanalizasyon tamiri işlemini gerçekleştiren kurumsal firmalardan destek alınması, hem işlemin hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesi, hem de güvenli olması için önemlidir. Geleneksel yöntemlerle sunulan hizmette kanalizasyonda meydana gelen sorunun tespit edilmesi oldukça zordur. Sorunun kaynağının bulunabilmesi için sistemin içine girmek gerekir. Ya da belirli yerlerin kazılması gerekebilir. Oysa son teknoloji ile tasarlanan cihazlarla kanalizasyon tıkanıklığı güvenli bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Görüntüleme Cihazları İle Sorun Tespit Edilir

Kanalizasyon tamiri için öncelikle sisteme görüntüleme cihazları yollanır. Bu cihazlar, kanalizasyonun içinde sorun neden olan cismin tam yerini tespit etmeye yarar. Bu cihazlar bilgisayara bağlıdır ve uzman ekipler, cihazın elde ettiği görüntüleri bilgisayar ekranında değerlendirerek en uygun açma yöntemini belirler. Bu yöntemlerin en başında ise robot tıkanıklık açma cihazları gelmektedir. Şehrin altyapısını oluşturan kanalizasyon sistemindeki arızayı kısa bir süre içinde ortadan kaldırmaya yarayan bu cihazlar sayesinde işlem çok kısa bir süre içinde tamamlanmakta, üstelik hiçbir yere zarar verilmemektedir.